Kérdés esetén keressen bizalommal:
+3617886676
A Stress Balance kapszulában 4 standardizált adaptogén gyógynövény szinergikus hatása segíthet kimerültség és enyhe lehangoltság esetén. Az összetevők segíthetenek a stresszhez való alkalmazkodásban és a jó szellemi állapot megtartásában. Megerősíthetik az idegrendszert szellemi és fizikai túlterhelés esetén, természetesen javítják a koncentrációt, a kreatív gondolkodási funkciókat, az észlelési képességet és a kedélyállapotot. A készítmény különösen ajánlott olyan személyeknek, akik környezeti stressznek vannak kitéve, folytonos rohanásban élnek, olyan elfoglaltságúaknak, akik munkája nagy felelősséget igényel és/vagy magas fizikai és szellemi munkaterhelést okoz. A készítmény ajánlott minden olyan felnőttnek, aki az ingerek (stresszorok) túlreagálásától és ehhez köthető problémáktól szenvednek.
Napi 1 kapszula, lehetőleg reggel, bő vízzel lenyelve.
A termék hosszú távú alkalmazása is biztonságos.
Név
Mennyiség
Aranygyökér (Rhodiola rosea) 20:1 kivonata 3% salidroside
120 mg
Kínai csüdfű (Astragalus membranaceus) 12:1
50 mg
L-tirozin (aminosav)
L-triptofán (esszeniális aminosav)
DL-fenilalanin (esszeniális aminosav)
Álombogyó (Ashwaganda) 6:1 kivonata
40 mg
Ginzeng kivonat 20% ginzenozid tartalommal
30 mg
Maca 10:1 kivonata
B6-vitamin
1,2 mg
B9-vitamin
0,11 mg
Az aminósavak az élethez alapvetó fontosságú szerves vegyületek, az esszenciális aminosavakat a szervezetünk nem képes előállítani, a táplálékból kell beszerezni.
Adagolás: napi 1 kapszula, bő folyadékkal bevéve
A csomagolás 30 napi adagot tartalmaz.
A rózsagyökér vagy rózsás varjúháj Európa és Ázsia hegyvidéki területein honos. Adaptogén gyógynövény, ami azt jelenti, hogy segíti a szervezet stresszhez való alkalmazkodását. A rózsagyökér több mint 140 hatóanyagot tartalmaz, melyek közül a két legfontosabb a rosavin és a salidroside, évszázadok óta használják fáradtság, szorongás és levertség esetén.
1) Enyhítheti a stresszt: támogatja a szervezetet a fokozott stresszhatáshoz alkalmazkodásban, hozzájárul a relaxációhoz, elősegítik az anti-stressz hormonok optimális termelődését.
2) Növelheti a fizikai és szellemi teljesítményt. Növeli a véroxigén szintjét, mellyel hosszabb idejű és hatékonyabb testmozgást tesznek lehetővé. Orosz atléták régóta alkalmaznak adaptogéneket fizikai teljesítményük növelése érdekében. A Rhodiola növelte a vér antioxidáns szintjét és minimalizálta az oxidatív stressz okozta izomkárosodást az atlétákban még 24 órával a kimerítő edzést követően is.
3) Csökkentheti a szorongást, képes az általános szorongásos zavar tüneteit, illetve súlyosságát is csökkenteni.
4) Segíthet a fáradtság leküzdésében. A stressz, a szorongás és a nem megfelelő alvás csak néhány olyan tényező, amely hozzájárulhat a fáradtsághoz, ami fizikai és szellemi fáradtságérzetet okozhat. Adaptogén tulajdonságainak köszönhetően a rhodiola segít enyhíteni a fáradtságot.
5) Javíthatja az agyműködést. Klinikai vizsgálatokban ezek az eredmények már két órával egy adag Rhodiola rosea elfogyasztását követően megfigyelhetőek voltak. Sem ebben, sem a Rhodiola hatásait vizsgáló egyéb kísérletben nem számoltak be észlelhető mellékhatásról
A növényt az ajurvédában (ősi indiai egészségtudomány) már évezredek óta használják biztonsággal, napi rendszerességgel. Fiatalító szerként ún. rasayanaként tartják számon, adaptogén gyógynövény. Azt mondják, egy ló erejét adja.
Segít csönkenteni a stresszt és nappali fáradtságot, azzal, hogy a kortizol nevű stresszhormon szintjét akár 20-30%-kal is csökkentheti. Nem csoda, hogy az Ashwagandha népszerű azok körében, akik a munkahelyi, iskolai vagy magánéleti stressznek vannak kitéve.
Ashwagandha-kivonat szedése javíthatja a szellemi teljesítőképességet és a kognitív funkciókat is, hozzájárulhat a szervezet általános energia szintjének növeléséhez és a vitalitás fokozásához ezzel szerepet játszhat a fáradtság csökkentésében.
Erős antioxidáns hatása is van, ami segíthet a szervezetben található szabad gyökök semlegesítésében. Ez hozzájárulhat az öregedési folyamatok lassításához és a sejtek védelméhez.
Segítheti a pajzsmirigy működésének szabályozását.
A kínai csüdfű több mint 2000 éve használatos a kínai orvostudományban az életerő, vagy a qi egyensúlyban tartásához. Ez a növény a szó valódi értelmében üdítő szer növeli az életerőt és az állóképességet, fontos antioxidáns, a stressz egészségkárosító hatását is képes a minimálisra csökkenteni, javítja az általános közérzetet.
Fő terápiás komponensei a poliszacharidok, flavonoidok és szaponinok.
Megkötve a káros szabad gyököket, az antioxidánsok, így a kínai csűdfű is megvédenek minket számos betegségektől és az idő előtti öregedéstől. Képesek ellensúlyozni az oxidatív stressz egészségre gyakorolt negatív hatásait.
A ginzenget évezredek óta alkalmazzák a kínai orvoslásban az általános egészségi állapot javítása érdekében. A kínaiak állítólag annyira értékesnek tartották, hogy a császáraik arannyal fizettek érte. A stressz leküzdésére, a vércukorszint csökkentésére, a férfiak merevedési zavarainak és sok más betegség kezelésére egyaránt használták. Arról is ismert, hogy képes szabályozni a hangulatot.
A ginsenozidok olyan természetes peszticidek, amelyek megvédik a növényt a rovaroktól és baktériumoktól, és minket a mindennapi élet stresszétől. Az agyra hatva normalizálják az úgynevezett hipotalamusz-hipofízis-mellékvese tengely működését, amelyet a stressz megzavarhat.
A ginsenozidok a központi idegrendszerre és a perifériás idegrendszerre gyakorolt hatásait is kimutatták. Egyes összetevőit, például a poliszacharidok és az oligopeptidek segíthetnek a fáradtság lekűzdésébe.
A ginsen igazi vitaminbomba. Tartalmaz A-, E-, B1-, B2-, B6-, B12- és C-vitamint, továbbá folsavat, mangánt, cinket, olajakat, aminosavakat és rezet, amelyekkel nemcsak testre, de szellemi képességre is jótékonyan hat, mindezt pedig természetesen teszi. Rendkívül jelentős sejtmegújító, roboráló hatású növény.
A retekkel rokon maca növény egészségvédő hatásaival már az inkák is tisztában voltak. Felismerték, hogy jelentősen és rendkívül gyorsan megemeli a szervezet energiaszintjét, ezáltal növeli az állóképességet.
100 gramm maca gyökér a szervezet napi C-vitamin-szükségletének közel négyszeresét tartalmazza. Rézből 300, Vasból 82, káliumból 57 százalék ugyanez az arány, ahogyan gazdag cinkben, kalciumban, mangánban, B2-, B3-, B6-vitaminban, fehérjében, flavonoidokban, szterolokban, aminosavakban és rostokban is.
Gyorsan megemeli, majd magasan tartja az energiaszintet, kifejezetten előnyös a sportolók, nehéz fizikai és szellemi munkát végzők számára. Fogyasztása nemcsak kitartóbbá tesz, és csökkenti a fáradtságérzetet, hanem a koncentrációt is növeli.
A fenilalanin a fehérjéket alkotó 22 aminosav egyike.
A fenilalanin antidepresszáns és fájdalomcsillapító hatású, mérsékli az éhségérzetet, és fokozza a nemi vágyat. Növeli a vitalitást, szellemi frissességben is szerepe lehet. Az emlékező és a tanulási képességet is serkentheti. A fenilalanin segít a normális endorfinszint helyreállításában.
A tirozinis egy aminósav, melyet képes előállítani a szervezetünk fenil-alaninból.
A tirozin számos fontos anyag előállításában segít, köztük:
Dopamin: kémiai információt szállíit a testben és befolyásolja az emberi viselkedést, például a motivációt, a figyelmet és a hangulatot. Közeli kapcsolatban áll a boldogságérzettel. a dopamin szabályozza a jutalmazási és a örömközpontokat. Ez fontos vegyület a memória és a motoros készségek szempontjából is.
Adrenalin és noradrenalin: ezek a hormonok felelősek a stresszhelyzetek elleni küzdelemért vagy menekülésért. Felkészítik a testet arra, hogy „harcoljon” vagy „elmeneküljön” egy vélt támadástól vagy kártól.
Pajzsmirigyhormonok: a pajzsmirigyhormonokat a pajzsmirigy termeli, és elsősorban az anyagcsere szabályozásáért felelősek.
Melanin: ez a pigment adja bőrének, hajának és szemének a színét. A sötét bőrű emberek bőrében több melanin van, mint a világos bőrűeknél.
A triptofán egy esszenciális aminósav vagyis a szervezet nem tudja előállítani, ezért a táplálékkal kell bevinni.
A triptofán legalapvetőbb funkciója a szerotonin szintézis elősegítése. A szerotonin egy neurotranszmitter, amely hozzájárul a stabil hangulathoz. A szervezet szerotonin szintje tehát közvetlenül összefügg a triptofán bevitellel.
Kutatásokból az derült ki, hogyha ugyanolyan stresszhelyzetnek teszünk ki embereket, akiknek az egyik csoportban triptofánszintjük alacsony, a másikban magas – teljesen máshogy reagáltak. Az alacsony szinttel rendelkezők, idegesebbek, ingerültek lettek és jobban kifáradtak. Ellenben akiknek magas volt a vérben a triptofán szintje, kevésbé voltak agresszívebbek és javult a szociális képességük.
A B6-vitaminnak – más néven piridoxinnak – rendkívül fontos szerepe van a szervezetünkben, főleg a sejtosztódásban, a normális fehérjeháztartás fenntartásában, az idegrendszer támogatásában.
Mivel a B6-vitamin növeli a szerotoninszintet, amit boldogság hormonnak is nevezünk, így javítja a hangulatot. Ezen kívül számos hormon termelésében vesz részt, aminek köszönhetően segíti az olyan hangulatingadozások szabályozását, amelyek a depresszió és számos szorongásos megbetegedések esetén jellemzőek.
A folát, vagy B9 vitamin, egy vízben oldódó vitamin, mely fontos szerepet játszik az agyi funkciók megfelelő működésében, a vérképzésben, a sejtosztódásban, illetve az örökítő anyagok (DNS és az RNS) előállításában és regenerációjában.
A folátot a szervezet nem képes előállítani, táplálék útján jut be a szervezetbe.
Egy kevésbé ismert, de legalább olyan fontos hatása is van a folátnak: nagyban hozzájárul a lelki egészséghez és a boldogsághoz.