Kérdés esetén keressen bizalommal:
+3617886676
A szépségvitamin bioaktív hatóanyagai hozzájárulhatnak a haj, bőr és köröm szépségének fenntartásához, a bőr állapotának és rugalmasságának, a haj minőségének és a körmök erősítéséhez, szilárdságának javításához.
A shilajitot mind az ajurvéda, mind a tibeti gyógyászat az egyik leghatásosabb fiatalító szerként tartja számon.
Mára a tudomány is felismerte a sejtek energiatermelő egységére, a mitokondriumokra gyakorolt jótékony hatását, ahogyan a hormonrendszert segítő hatását is. Adaptogén, segíti a fizikai és szellemi teljesítményt, de a shilajitot elsősorban fiatalító szerként és afrodiziákumként használják.
naponta 1 kapszula étkezés után
Név
Mennyiség
Mumijó (Shilajit) 4:1 kivonata
200 mg
Vörös ginzeng kivonat 5% ginzenozid
100 mg
Mezei zsurló kivonata 7% szilícium
75 mg
Q10 (koenzim Q10)
30 mg
E-vitamin
Japán som (Cornus officinalis) 4:1
Cink
10 mg
A-vitamin
4,7 mg
Adagolás: napi 1 kapszula, bő folyadékkal bevéve
A csomagolás 30 napi adagot tartalmaz.
Javasolt kúra szerű alkalmazása 2-3 hónap, napi 1 kapszula
Az ősdzsungel biomasszája, mely megszámlálhatatlanul sok értékes nyomelemet tartalmaz.
Mind az ajurvéda, mind a tibeti gyógyászat az egyik leghatásosabb fiatalító szerként tartja számon. Mára a tudomány is felismerte a sejtek energiatermelő egységére, a mitokondriumokra gyakorolt jótékony hatását, ahogyan a hormonrendszert segítő hatását is.
Régóta gondolják, hogy a shilajitnak hatása van a kollagén szintézisre, de egy 2016-ban végzett klinikai vizsgálat ezt a hatást igazolta is. A kollagén-fehérjék több típusának szintézise valamint az elasztiné is fokozódott, ebből nem nehéz azt a következtetést levonni, hogy a bőrre és a kötőszövetekre gyakorolt hatása is kedvező.
Milyen hatása van még?
A ginzeng a keleti országokból származó egyik legnépszerűbb gyógynövényként szerzett hírnevet. A világon tizenegy ginzeng faj létezik, mindegyik az Araliaceae családba, azon belül is a Panax nemzetségbe sorolandó.
A bőrgyógyászatban a ginzenget jelenleg is vizsgálják a fény okozta öregedés, sebek és sérülések, bőrrák, dermatitisz, hajhullás esetén kifejtett terápiás hatásai miatt.
Számos közelmúltbeli tanulmány kimutatta, hogy a ginzeng elősegíti a hajnövekedést.
Segíti a szervezetet a sav-bázis egyensúlyának fenntartásában.
A placebo csoporttal összehasonlításban, a koreai vörös ginzeng hatékonyan növeli a változókorban lévő nők szexuális vágyát, ezenkívül javítja a közérzetet és az általános egészségügyi állapotot, mindeközben csökkenti a menopauza tüneteit a Kupperman index és a Menopauza Értékelési Skálája szerint is.
A ginzeng hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez, a fáradtság csökkentéséhez, a normál vérkeringéshez, valamint a normál memória fenntartásához.
A zsurló hajtása jelentős mennyiségű szerves kovasavat tartalmaz. A kovasavnak hívjuk azokat a vegyületeket, amelyek szilíciumhoz kötött oxidokat és hidroxilcsoportokat tartalmaznak. Laboratóriumi, állati és humán kutatások arra utalnak, hogy a mezei zsurlóban nagy mennyiségben jelen lévő szilícium részt vesz a kollagén szintézisében, illetve stabilizálásában.
Kutatás igazolta, hogy a bőr és a kötőszöveti sejtek rugalmasságáért is felelős hyaluronsav lebontását késlelteti a mezei zsurló kivonata.
1999-ben Olaszországban végzett randomizált, kettős vak klinikai vizsgálatban 122 hölgy vett részt. A hölgyek egyik fele mezeizsurló-kivonatot, a másik fele placebót (hatóanyagot nem tartalmazó készítményt) kapott. Vizsgálták azt is, hogy mi történik, ha zsurlót tartalmazó készítményt kapó csoport további kalcium kiegészítésben is részesül. A vizsgálat egy évig tartott, amelynek a végén a kutatók megállapították, hogy a zsurlót kapó csoport csontsűrűsége jelentősen nagyobb volt a placebót kapó betegekénél. A kálcium tartalmú étrend fogyasztása tovább javította a csontsűrűséget.
A hajra szintén pozitív hatással van a mezei zsurló, aminek hátterében szintén a kovasav és az antioxidánsok állnak. Utóbbiak enyhítik a mikrogyulladásokat, lassítják a haj szabad gyökök okozta öregedését, fényesebbé varázsolják a hajszálakat, ami egyben a hajszerkezet javulását is jelenti, továbbá csökkenti a hajhullást. Ezeken kívül a növény a körmök és a bőr állapotán is képes javítani.
Mióta a tudomány ismeri a koenzimet, azóta tudja, hogy a természetben szinte mindenütt előfordul: minden élőlényben, az egyes táplálékokban és még az olajos magvakban is nagy mennyiségben találkozhatunk ezzel az anyaggal, így természetes pótlása is igen egyszerű. Pótolni pedig nagyon fontos, hiszen az egész szervezet energiával való ellátását ez a koenzim szabályozza. A Q10 egy katalizátor, mely szabályoz és felgyorsít bizonyos biokémiai folyamatokat.
A koenzim Q10 rugalmassá, ragyogóvá, fiatalossá teheti a bőrt, és igazoltan csökkenti a ráncok mélységét. Segítségével a bőr gyorsabban regenerálódik, és inkább ellenáll az olyan káros hatásoknak, mint a napfény, a hő vagy a hideg.
Sztatinterápia (koleszterinszint-csökkentő gyógyszer) mellett szükség lehet a Q10-vitamin pótlására. A koleszterin és a koenzim-Q10 egyaránt a májban termelődik. A sztatinok alkalmazásakor nemcsak a koleszterinszint csökken, de az antioxidáns tulajdonságokkal rendelkező koenzim-Q10 termelése is blokkolódik.
A japán som terméseit gyakran alkalmazzák a hagyományos kínai orvoslásban a jin–jang egyensúly megerősítésére.
A Kínában 1644 és 1911 között uralkodott Mandzsu Dinasztia egyik Császárának, Qian Long-nak különösen hosszú és egészséges életét is e gyümölcs rendszeres fogyasztásának tulajdonítják!
A hosszúkás bogyós termés igen gazdag C-vitaminban, karotinban, cinkben, kalciumban, káliumban, nátriumban, vasban, mangánban és rézben.
Az E-vitamin természetes antioxidáns. Védelmet nyújthat a káros szabad gyökökkel szemben, melyek roncsolják a sejtfal szerkezetét, illetve a sejtek alkotórészeit, valamint felelősek az oxidációs eredetű öregedési folyamatokért.
Legfontosabb szerepe a sejtek védelme: megakadályozza károsodásukat, antioxidánsként segíti a károsodást okozó szabad gyökök semlegesítését. Elsősorban a betegségek megelőzésében rendkívüli hatású. Az összes antioxidáns közül az E-vitamin nyújtja a legnagyobb védelmet a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben, e mellett csökkentheti a Parkinson-kór és az Alzheimer-kór kialakulásának esélyét.
A cink több, mint 300 enzim kofaktora, alapvető fontosságú a növekedéshez, látáshoz, halláshoz, ízleléshez, pajzsmirigy-, prosztataműködéshez, spermaképződéshez, a szexuális fejlődéshez, az immunrendszer működéséhez, sebgyógyuláshoz, tesztoszterontermelődéshez. Antioxidánsként is működik, stabilizálja a sejtmembránokat, gyulladáscsökkentő szerepe van és antivirális hatású is egyes vírusokkal szemben.
A szervezetben, a vas után, másodikként leggyakrabban előforduló nyomelem a cink, ami minden élő szervezet növekedéséhez és fejlődéséhez szükséges, mivel szerepet játszik számos építő és szabályozó enzim működésében.
Az A-vitamin (retinol), egy zsírban oldódó vitamin, amely a májban raktározódik. Provitaminja azaz az előanyaga a karotin, amelyből a szervezet A-vitamint tud előállítani.
Az A-vitaminnak fontos szerepe van a látás minőségében, a szem fényérzékenységének szabályozásában, a csontok normális fejlődésében és az immunfolyamatokban. Biztosítja a hámsejtek normál anyagcseréjét, így hozzájárul a bőr, a haj és a köröm egészségéhez is.
Az A-vitamin fontos szerepet játszik a bőrszövet, a haj, a szőrzet és a köröm felépítésében is. Csökkenti a kollagén lebomlását és elősegíti az új szövetek képződését.
Felhasznált irodalom:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25792012/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21530631/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3296184/
https://weborvos.hu/adat/magyarorvos/2006dec/34-36.pdf
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22771318/